Ολοκλήρωση επιμορφωτικών συναντήσεων του σχολικού έτους 2021-2022 για τα μέλη της εκπαιδευτικής κοινότητας - 9.06.22

Στις 09.06.2022 ολοκληρώθηκαν οι επιμορφωτικές συναντήσεις για τα μέλη της εκπαιδευτικής κοινότητας οι οποίες ξεκίνησαν τον Δεκέμβριο του 2021 και πραγματοποιήθηκαν από 8 μέλη ΔΕΠ του ΑΠΘ. Στις επιμορφωτικές συναντήσεις συζητήθηκαν θέματα που σχετίζονταν με τη διαπολιτισμική εκπαίδευση και διδακτική, τη διαχείριση της σχολικής τάξης και την ένταξη των μαθητών/τριών Ρομά στην εκπαίδευση, καθώς και με σύγχρονες μεθόδους και τεχνικές εξ αποστάσεως εκπαίδευσης. Συνολικά συμμετείχαν περίπου 200 μέλη της εκπαιδευτικής κοινότητας (συντονιστές/στριες εκπαιδευτικού έργου, διευθυντές/ντριες και εκπαιδευτικοί της πράξης) των συνεργαζόμενων με το Πρόγραμμα σχολικών μονάδων.