Ενημέρωση για τους βασικούς κανόνες υγιεινής στην Παλαιοχώρα Αλεξάνδρειας – 26.04.2023

Στις 26.04.2023 πραγματοποιήθηκε ενημέρωση για τους βασικούς κανόνες υγιεινής στο Νηπιαγωγείο της Παλαιοχώρας, η οποία διοργανώθηκε από το Πρόγραμμα σε συνεργασία με το Κέντρο Κοινότητας με παράρτημα Ρομά του Δήμου Αλεξάνδρειας. Προσκεκλημένη ομιλήτρια ήταν η κ. Δήμητρα Τσουρβαλούδη, νοσηλεύτρια του Κέντρου Κοινότητας, η οποία μίλησε στα παιδιά και τους γονείς για τους βασικούς κανόνες υγιεινής και ανέλυσε τρόπους προστασίας της υγείας. Συνολικά, συμμετείχαν 25 παιδιά και 12 γονείς από τον οικισμό της Παλαιοχώρας. Η συνεισφορά των συνεργατών/ιδών μας στο πεδίο ήταν πολύτιμη για τη διεξαγωγή της εκδήλωσης και ιδιαίτερα της διαμεσολαβήτριας στην περιοχή, η οποία ανέλαβε την οργάνωση της εκδήλωσης, τη χορηγία από τα καταστήματα ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ και τη συνεργασία με την Προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου. Τέλος, την εκδήλωση υποστήριξαν οι κοινωνικοί λειτουργοί των σχολείων της περιοχής και η δασκάλα των Αγγλικών του σχολείου.